Saç Ekimi Fiyatları Nedir?

Ülkemizde yapılan saç ekimi, dünya genelindeki saç ekimi fiyatları ile kıyaslandığında %80 oranında daha uygun fiyata uygulandığı bilinmektedir. Yalnızca saç ekimi fiyatlarından dolayı değil, kalite ve genel durum olarak bakıldığında da Türkiye dünya genelinde 2. sıradadır. Hal böyle olunca Türkiye’ye Avrupa, Amerika, Orta Doğu ve Arap yarımadasından oldukça fazla sayıda insanı çekmektedir.
Dünya genelinden her yıl 1 milyondan fazla kişiye hizmet veren Türkiye’deki saç ekim merkezleri, diğer tüm sektörler gibi kendilerine göre bir fiyat politikası benimsemişlerdir. Fakat genel olarak bakıldığında ülkemizde saç ekim fiyatları 1.200€ ile 5.000€ arasında değişmektedir.

Saç ektirmek isteyen bir kişinin sorması gereken sorular nelerdir?

Bir saç ekim merkezine gitmeden önce mutlaka ön araştırma yapılması, sorulması gereken soruların evvelden belirlenip mutlaka uzman kişiye sorulması gerekmektedir. Bu soruları özetleyelim:

Saç Ekiminde Hangi Teknik Kullanılacak?

Bu soru hem hayati öneme sahiptir hem de saç ekimi fiyatlarını etkileyen en önemli etkenlerden bir tanesidir. Zira süreci başından sonuna etkileyecek ve değiştirecek olan en kilit konu budur. Saç ekiminde kullanılacak yöntemleri sitemizde detaylarıyla bulabilirsiniz. Mutlaka hangisinin neden seçileceğini, avantajlarını ve dezavantajlarını bize her zaman sorabilirsiniz. 8.000’den fazla saç ekimi tecrübemiz ile kişiye en uygun metodu konuşup ona göre uyguluyoruz.

HEMEN FİYAT AL

Tekniğe Göre Saç Ekimi Fiyatları Neden Değişmektedir?

Kullanılacak tekniğe bağlı olarak süre değişmektedir. Örnek olarak 1 seanslık Uzun saç ekimi, 1 seanslık FUE saç ekimi yönteminden daha uzun sürmektedir. Uzun saç ekimi yöntemi daha uzun sürmesinden dolayı ücret olarak FUE yöntemine göre daha pahalıdır.

Uygulanacak tekniğe göre kullanılacak medikal malzemeler değişmektedir. Her malzemenin belli bir ücreti ve kullanım ömrü olmasından dolayı fiyat unsurunu etkilemektedir. Örnek olarak; DHI saç ekiminde kullanılan “choi-pen” isimli medikal isimli aletlerin fiyatları çok yüksek olup her operasyonda mutlaka yeni bir set kullanılması gerekmektedir. Buna karşın Safir FUE için kullanılan uçlar çok daha uygun fiyatlı olup maliyet açısından çok daha ekonomiktir.

Yüksek maliyetli choi-pen

Uygun maliyetli safir uçlar

Uygulanacak saç ekimi tekniğine göre ekip sayıları da değişmektedir. Ekip sayısının fazla olduğu operasyonlar maliyeti arttırdığı için saç ekimi fiyatlarını da etkilemektedir. Örneğin; Bir DHI saç ekimi yönteminde implantasyonu gerçekleştiren kişi ve implantasyon için kullanılan choi-pen içerisine saç greftlerinin yerleştirilmesi için de 2-3 kişi gerekmektedir. Yani aynı anda 4-5 uzmanın eş samanlı operasyonda bulunması gerekir. Bu saç ekimi uzmanları haricinde anestezi uzmanı ve diğer işlemler için hemşireler her saç ekimi tekniğinde bulunması gerekir.

Hermest Saç Ekimi Olarak Konuya Bakışımız ve Fiyat Politikamız:

Yukarıda bahsettiğimiz gibi ekilecek olan greft sayısı fiyatın belirlenmesinde oldukça önemli bir kriterdir. Ancak bu konunun da titizlikle analiz edilmesi gerekmektedir. Piyasada oldukça sık alınan duyumlara bakıldığında, ekilenden çok daha fazla greft ücreti yansıtan saç ekim merkezleri olduğu gibi, yalnızca ücreti ödenen sayı kadar greft ekimi yapan merkezler de bulunmaktadır. Hermest olarak her iki duruma karşı olduğumuzu ve etik bulmadığımızı belirtmek isteriz. Firmamızın dürüst ve şeffaf fiyat politikası gereği, en iyi saç ekimi sonucu elde edebilmek için her bir hastaya mükemmel sonuçların alınabilmesi için maksimum fayda sağlayacak sayıda greftin ekilmesinden yanayız. Kişinin ihtiyacı doğal bir saç görüntüsüdür bu da ancak doğal bir alın çizgisi ve maksimum greft ekilmesi ile sağlanabilmektedir.

saç ekimi hesaplama aracı